Filia Kietrz

Spotkanie na "Pikniku Rodzinnym"

Ostatna sobota maja to dla mieszkańców DPS filia w Kietrzu dzień spotkań z rodzinami, znajomymi na pierwszym "Pikniku Rodzinnym". Wszyscy mieszkańcy przygotowywali się do udziału w nim pomagając przy porządkowaniu placu, układaniu stołów, sceny. Inni mieszkańcy-zespół wokalny DDD- przygotowywali się do występów. Dzień był pełen wrażeń i mile będzie wspominany przez wszystkich. Za rok znowu spotkamy sie na kolejnym pikniku.

IMG_0797.jpeg

IMG_0708.jpeg

IMG_0821.jpeg

30.05.2015 r.
 


Dom Pomocy Społecznej w Kietrzu jest jedną z filii Domu Pomocy Społecznej w Klisinie. Usytuowany jest w centrum miasta Kietrz. Mała miejscowość, spokojna okolica zapewnia podopiecznym spokój, poczucie bezpieczeństwa, ochronę prywatności, wypoczynek i relaks.

 Mieszkańcy mają dobry dostęp do infrastruktury miejskiej, a usytuowanie umożliwia korzystanie z placówek kulturalnych i rekreacyjnych.

1.jpeg

2.jpeg

Przeznaczony jest dla 71 mieszkańców (kobiety i mężczyźni).

Budynek posiada 26 pokoi: jedno, dwu i trzy osobowych z łazienkami. Pokoje są estetycznie urządzone i wyposażone w odpowiednie meble i instalację przyzywową.

pokoj1.jpeg

pokój2.jpeg

lazienka1.jpeg

lazienka2.jpeg

Podstawowym zadaniem statutowym Domu jest świadczenie usług bytowych, opiekuńczych i wspomagających na poziomie obowiązujących standardów, w zakresie i formach wynikających z indywidualnych potrzeb osób w nim przebywających. Dodatkowo Dom Pomocy Społecznej umożliwia mieszkańcom korzystanie ze świadczeń przysługujących im z tytułu powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.

Mieszkańcy i pracownicy tworzą zespoły terapeutyczne, dające wsparcie podopiecznym we wszystkich możliwych sytuacjach życiowych.

Udzielanie wsparcia, w szczególności ustalanie wspólnie z mieszkańcem Planu Indywidualnego Wsparcia i jego realizacja stanowią podstawową zasadę postępowania wobec podopiecznych Domu.

Odpowiednio wyszkolony i dobrany personel sprawuje fachową opiekę nad mieszkańcami Domu. Dla odwiedzających krewnych i znajomych naszych mieszkańców mamy do dyspozycji pokój gościnny.

Dom został oddany do użytku 4 kwietnia 2014 roku.

rehabilitacja.jpeg